ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Konferencja ELSO 2005

W dniach 3-6 września w Dreźnie odbędzie się tegoroczna konferencja European Life Science Organization (ELSO). Podczas 4 dni ELSO zaplanowano ponad 200 wykładów i prezentacji oraz ponad 500 posterów z rożnych dziedzin nauk biologicznych (szczególnie biologii komórki).

Poznańska Szkoła Bioinformatyki – lato 2005

Trzecia edycja Poznańskiej Szkoły Bioinformatyki odbędzie się w pierwszym tygodniu sierpnia (1 - 6 sierpnia 2005) na terenie kampusu Morasko Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Stanowisko PFB i KB przy Prezydium PAN

Stanowisko Polskiej Federacji Biotechnologii i Komitetu Biotechnologii przy Prezydium PAN w związku z planowaną debatą rządową na temat rozwoju biotechnologii, a zwłaszcza produkcji opartej na wykorzystaniu genetycznie zmodyfikowanych organizmów.

Biotechnologia w Jarosłowiu bez uprawnień!

Komunikat MENiS w sprawie rekrutacji prowadzonej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, na kierunek: biotechnologia w trybie dziennym i zaocznym, informujący iż uczelnia nie ma uprawnień to prowadzeniu studiów na tym kierunku.

Żywe kultury bakterii w… czekoladzie!

czekoladaJuż niedługo trafią do polskich sklepów czekolady z żywymi kulturami bakterii kwasu mlekowego. Swój wynalazek opatentowali już naukowcy z Politechniki Łódzkiej. Celem badań było znalezienie takiego szczepu bakterii mlekowych, który wnosiłby do czekolady dodatkowe walory odżywcze.

Łowcy talentów

łowcy talentówZwracamy się z prośbą o pomoc w realizacji programu telewizyjnego pt. "Łowcy Talentów". Program ten powstaje pod patronatem Ministerstwa Nauki i Informatyzacji i przygotowywany jest przez Telewizję Polską oddział we Wrocławiu dla Programu Drugiego TVP. W programie "Łowcy talentów", pragniemy "wyławiać" młodych ludzi - obdarzonych szczególnymi talentami naukowymi - takimi na wagę złota.

Festiwal biotechnologii użytkowej - KNSB *OPERON*

operonKoło Naukowe Studentów Biotechnologii "OPERON" z Akademii Rolniczej w Poznaniu organizuje Festiwal biotechnologii użytkowej pt "Biotechnologia bliżej ciebie niż myślisz". Impreza odbędzie się w Kolegium Rungego Akademii Rolniczej w Poznaniu w sobotę, 23.04.2005r. Impreza skierowana jest dla wszystkich zainteresowanych, a szczególnie do młodzieży szkół średnich. Wstęp jest bezpłatny.

Wygraj miesiąc w Londynie - pracuj.pl

Weź udział w konkursie KARIERA PRZYJACIELA! Wygraj miesięczny wyjazd językowy do Londynu dla Ciebie i Twojego znajomego oraz weź udział w szkoleniu na temat planowania kariery!

Przewodnik *Praktyki 2005*

Chcesz odbyć staż i nie wiesz od czego zacząć? Sięgnij po przewodnik "Praktyki" – to już piąta edycja, wydana przez firmę Communication Partners, m.in. właściciela portali pracuj.pl i edu.pracuj.pl.

Wirtualna hala targowa

Oferty zatrudnienia u 30 największych pracodawców, prezentacje firm, czaty i fora z osobami zajmującymi się rekrutacją. To wszystko czeka na odwiedzających IV Wirtualne Targi Pracy, organizowane przez Pracuj.pl. Wirtualna hala targowa będzie otwarta od 1 do 3 marca na stronie www.targi24.pl.

123456789101112131415161718