ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Przewodnik pełen pracy - pracuj.pl

pracuj.plTo nieprawda, że młodzi, wykształceni i ambitni nie mają w Polsce czego szukać. To nieprawda, że najlepsze miejsca pracy zarezerwowane są dla znajomych prezesa. To nieprawda, że pierwsza pensja nie może przekroczyć 1000 złotych. Te i wiele innych mitów związanych z rynkiem pracy studentów i absolwentów obala wydany właśnie przewodnik "Pracodawcy 2006/2007".

Nauki o życiu nabierają życia

Bez sprawnego wdrażania nowoczesnych biotechnologii do naszego przemysłu nie będzie sukcesu polskich firm na rynkach światowych. "Na razie transfer technologii z zespołów naukowych do firm jest mizerny; warunki dla komercjalizacji badań w Polsce są mniej korzystne niż w innych krajach Europy" – uważa biotechnolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Adam Dubin.

Między Biotechnologią a Ochroną Środowiska 2006

Między Biotechnologią a Ochroną ŚrodowiskaI Ogólnopolskie Sympozjum Młodych Przyrodników- "Między Biotechnologią a Ochroną Środowiska- interdyscyplinarne spotkanie młodych przyrodników". Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu Zielonogórskiego serdecznie zaprasza do uczestnictwa w I Ogólnopolskim Studenckim Sympozjum Naukowym - "Między Biotechnologią a ochroną środowiska - interdyscyplinarne spotkanie młodych przyrodników", które odbędzie się w dniach 14-15 października 2006 r.

IV Poznańska Letnia Szkoła Bioinformatyki

Czwarta edycja Poznańskiej Letniej Szkoły Bioinformatyki odbędzie się w dniach 10-15 lipca 2006, na terenie kampusu Morasko Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Kurs organizowany jest przez pracowników Wydziałów Biologii i obejmuje szeroki zakres zagadnień i technik związanych ze współczesną biologią obliczeniową. Szkoła Letnia ma charakter wprowadzenia do bioinformatyki i dlatego do udziału w nim zapraszamy wszystkie osoby, które pragną zdobyć podstawową wiedzę w tej dziedzinie.

XII Letnia Szkoła Biotechnologii

XII-ta Letnia Szkoła Biotechnologii organizowana przez Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-AMG (MWB UG i AMG), Centrum Doskonałości BioMoBiL oraz ScanBalt Knowledge Network odbędzie się w dniach 16-23 lipca 2006 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "ŁAPINO" w Łapinie (koło Kolbud) nad jeziorem Łapińskim.

Znajdź wakacyjną praktykę w 3 minuty! - pracuj.pl

pracuj praktykiMasz apetyt na coś więcej niż studiowanie? Przeraża Cię perspektywa szukania praktyk odpowiadających Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z pierwszego interaktywnego przewodnika "PRAKTYKI 2006", zawierającego ofertę ponad 80 firm! Za darmo!

Wykład *Biotechnologia na świecie i w Polsce, dzis i jutro*

Koło Naukowe Studentów EUROREG oraz Grupa Młodych przy Polskim Towarzystwie Współpracy z Klubem Rzymskim (TT30 Polska) zaprasza na wykład Prof. M. Fikus, pt. "Biotechnologia na świecie i w Polsce, dziś i jutro". Jest to kolejny wykład z cyklu "Wyzwania przyszłości", który odbędzie się 16 marca 2006 o godzinie 17.15 w sali im. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim (kampus centralny Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu).

Bakterie kontra plastikowe kubeczki

Specjalny szczep bakterii Pseudomonas putida może pomóc w transformacji głównego składnika kubków, talerzy i innych przyborów jednorazowego użytku w użyteczny, przyjazny dla środowiska plastik, redukując tym samym wpływ tych wszędobylskich, trudnych do przetworzenia śmieci na środowisko. Naukowcy z University College Dublin opublikowali swoje wyniki w magazynie American Chemical Society.

Najważniejsze odkrycia roku 2005 według *Science*

Za najważniejsze osiągnięcie naukowe roku 2005 redakcja prestiżowego pisma "Science" uznała odkrycia związane z teorią ewolucji: mapę genomu szympansa, rekonstrukcję genomu wirusa grypy hiszpanki i odkrycie wpływu pojedynczego genu na powstanie nowych gatunków ryb.

*Molekuła Miesiąca*

Molekuła Miesiąca"Molekuła Miesiąca" jest nowym działem w serwisie BioTechnolog.pl. Jest on autoryzowanym tłumaczeniem angielskiej strony "Molecule of the Month", która znajduje się w portalu RCSB Protein Data Bank.

123456789101112131415161718