ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Wirtualna konferencja dla studentów i doktorantów

Z okazji 5-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w dniach 23-28 listopada 2009 r. odbędzie się konferencja pt.: Zaawansowane technologie przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Wirtualna konferencja dla studentów i doktorantów.

XI OASSB i I Międzynarodowa Konferencja Studentów Biotechnologii

ASSBAkademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii (ASSB) i Koło Naukowe Studentów Biotechnologii KNSB OPERON działające przy UP w Poznaniu zapraszają na tegoroczne Ogólnopolskie Seminarium Studentów Biotechnologii (XI OASSB) i I Międzynarodową Konferencję Studentów Biotechnologii tym razem do Poznania. Imprezy odbędą się 20-22 listopada 2009.

Seminarium i warsztaty dot. real-time PCR

Seminarium "Praktyczne zastosowania real-time PCR" odbędzie się już 30 października 2009, w Warszawie. III edycja warsztatów Real-time PCR w diagnostyce medycznej dnia 16-17 listopada 2009 w Poznaniu.

Konkurs Fundacji Hasco-Lek - zaproszenie dla naukowców

Fundacja Hasco-Lek zainaugurowała IV już edycję konkursu prac doktorskich i magisterskich, którego tematyka skupia się na szeroko rozumianej farmacji przemysłowej. Na zgłoszenia fundacja czeka do końca listopada 2009 r.

Biotechnologia roślin narzędziem w rękach młodego badacza

I Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych, pt: Biotechnologia roślin narzędziem w rękach młodego badacza, odbędzie się w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w dniach 19 i 20 listopada 2009.

Amgen Scholars Europe Programe ASEP

W czasie, kiedy nowe pokolenie naukowców jest potrzebne jeszcze bardziej niż kiedyś, Fundacja Amgen rozpoczęła Europejski Program Naukowy AMGEN (Amgen Scholars Europe Programe ASEP) by jak najszybciej zapewnić przyszłym czołowy naukowcom dostęp do laboratoriów badawczych na światowym poziomie. Program jest adresowany do studentów kierunków chemicznych, biologicznych i bioinżynieryjnych.

Konferencja: Terapie celowane w onkologi

Konferencja "Terapie celowane w onkologi - praktyka kliniczna i nowoczesna diagnostyka molekularna" odbędzie się 7 października 2009 r. w Warszawie.

Mikromacierze CGH w diagnostyce klinicznej

Warsztaty "MIKROMACIERZE CGH w diagnostyce klinicznej" odbędą się 28-29 września 2009 r. w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Celem warsztatów jest przedstawienie możliwości oraz zastosowania metod mikromacierzowych.

Warsztaty Proper Medical Writing 2009

Ruszają warsztaty Proper Medical Writing. Ich celem jest dostarczenie merytorycznej i praktycznej wiedzy z zakresu pisania prac naukowych i publikowania w europejskich i światowych anglojęzycznych czasopismach medycznych. Konferencja na odbędzie się w Warszawie 27-28 listopada 2009 i w Krakowie 11-12 grudnia 2009 roku.

UJ proprzedsiębiorczy

Działanie, kreatywność, poszukiwanie nowych wyzwań to niewątpliwe atrybuty studentów. Wielu z nich postrzega przyszłość w perspektywie własnej firmy, w związku z tym poszukuje informacji mogących wyjaśnić nasuwające się pytania, niejasności. Odpowiadając na potrzeby młodych ludzi, działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ) Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) po raz kolejny zaoferowało cykl spotkań poświęconych zakładaniu własnej firmy.

123456789101112131415161718