ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

XIV Letnia Szkoła Biotechnologii

XIV Letnia Szkoła Biotechnologii, rokrocznie organizowana przez pracowników i studentów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-AMG, odbędzie się w dniach 13-19 lipca 2008 r. Za organizację tegorocznej imprezy odpowiedzialni są członkowie Koła Naukowego BIO-MED.

International Life Sciences Students* Conference 2008

W dniach 10-14 września 2008 odbędzie się w Warszawie Międzynarodowa Konferencja Studentów Nauk Przyrodniczych International Life Sciences Students* Conference 2008.

Między Biotechnologią a Ochroną Środowiska 2008

Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu Zielonogórskiego serdecznie zaprasza do uczestnictwa w III Międzynarodowym Studenckim Sympozjum Naukowym - "Między Biotechnologią a ochroną środowiska - interdyscyplinarne spotkanie młodych przyrodników", które odbędzie się w dniach 4-6 września 2008 r. w Zielonej Górze.

Po XIII Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych

W dniach 15-16 maja 2008 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych i XXV Sejmik SKN. Podczas tegorocznej edycji pierwszy raz odbyły się obrady w Sekcji Biotechnologii.

Metanolowe ogniwo paliwowe

W czasach zwiększających się zapotrzebowań na paliwo modne oraz bardzo ważne stały się paliwa wytwarzane z odnawialnych źródeł. Pomysłów na paliwa ciągle przybywa, jednak ich produkcja jest jeszcze bardzo kosztowna. Naukowcy z University of Basque Country opracowali ogniwo paliwowe, które pozwoli na wykorzystanie potencjału energetycznego metanolu, przy zmniejszeniu kosztów produkcji.

Debata: GMO w Polsce i w Europie

19 maja 2008 na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK w Toruniu odbędzie się debata naukowa pt. GMO w Polsce i w Europie.

Miniaturowe laboratorium do badań biomedycznych

Mikrochip, do złudzenia przypominający zwykłą miniaturową cześć elektroniczną, pozwala dzięki nowo opracowanej technice na analizę odpowiedzi grupy komórek na różne czynniki farmakologiczne. Tego typu układ umożliwia między innymi badanie wpływu nowych leków na przeróżne grupy komórek, w tym komórek nowotworowych, donosi "Lab on a Chip".

Biotechnologia szansą dla biopaliw

CropLife International - organizacja reprezentująca przemysł rolno-przetwórczy informuje, że biopaliwa stanowią szansę wzrostu gospodarczego oraz stwarzają możliwość dla rozwoju światowego rolnictwa. Produkcja biopaliw przyniesie spodziewany istotny wzrost zaopatrzenia w energię, pod warunkiem efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych.

Komórkowy wykrywacz patogenów

Wielkimi krokami zbliża się przełom w technologii wykrywania trucizn – tak twierdzą wynalazcy nowego biosensora o nazwie PANTHER.

Czy GMO to zło? - Ty zdecyduj

Wykład *Czy GMO to zło? - Ty zdecyduj* z cyklu „Konfrontacje Studenckie” organizowany przez Stowarzyszenie Studentów Nauk Przyrodniczych w Lublinie poświęcony GMO oraz żywności transgenicznej odbędzie się 15 kwietnia 2008 w Lublinie.

123456789101112131415161718