ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Kurs analizy filogenetycznej

Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Genetycznego, przy współpracy Instytutu Oceanologii PAN oraz Sopockiego Towarzystwa Naukowego, organizuje kurs analizy filogenetycznej w dniach 13-15 maja 2010 r.

I Ogólnopolska Konferencja Studentów Biofizyki

I Ogólnopolska Konferencja Studentów BiofizykiI Ogólnopolska Konferencja Studentów Biofizyki będzie miała miejsce 15-16 maja 2010 roku na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Skierowana jest przed wszystkim studentów z kierunku Biofizyka, oraz kierunków pokrewnych takich jak Biofizyka molekularna i medyczna, Fizyka medycznej, Fizyka biomedyczna, Inżynieria biomedyczna i inne.

Otwarte Warsztaty Naukowe DNA - Encyklopedia Życia 2010

DNA – Encyklopedia ŻyciaJuż 9-11 kwietnia 2010 na ursynowskim kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w budynku przy ul. Ciszewskiego 8 odbędzie się trzecia edycja otwartych warsztatów naukowych "DNA Encyklopedia Życia". Wydarzenie objął swoim Patronatem Jego Magnificencja Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański. W programie przewidziana jest seria wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez uznanych naukowców, która pozwoli przybliżyć tematykę biotechnologii i nauk biomedycznych każdemu z odwiedzających. Ciekawi świata będą mogli sami uczestniczyć w pokazowych eksperymentach, a także wygrać atrakcyjne nagrody. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem PracyBiuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego, Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Samorząd Studentów Wydziału Biologii, Biuro Karier Wydziału Zarządzania. zapraszają na XIV edycję Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy, które odbędą się w dniach 21-22-23 kwietnia 2010 w Warszawie.

LAB-ALL.COM - z myślą o branży laboratoryjnej - art. promocyjny

LAB-ALL.COMPlatforma LAB-ALL.COM wystartowała 3 miesiące temu i od samego początku znalazła uznanie w kręgach osób związanych z branżą laboratoryjną, o czym mogą świadczyć dynamicznie rosnące z tygodnia na tydzień statystyki oglądalności. Cały portal został stworzony z myślą o ludziach, firmach oraz instytucjach naukowo - badawczych w celu dostarczenia im profesjonalnego miejsca do wymiany informacji i doświadczeń, a także realizacji procesów biznesowych.

Konkurs Biotechnologia - potęga genu

Biotechnologia - potęga genuRuszył konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Biotechnologia - potęga genu. Jego celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu biotechnologii wśród młodzieży oraz pobudzanie wśród uczestników kreatywnego myślenia. Zadaniem uczestnika będzie stworzenie plakatu, animacji lub modelu przestrzennego o szeroko pojętej tematyce biotechnologicznej.

Nowa edycja Amgen Scholars Europe Programme

Rozpoczęła się kolejna edycja programu Amgen Scholars, dzięki któremu polscy studenci będą mieli szansę wziąć udział projektach badawczych na prestiżowych zagranicznych uczelniach m.in. w Cambridge.

Szkolenie Proper Medical Writing 2010

W dniach 26-27 lutego 2010 w Krakowie, w ramach projektu Proper Medical Writing odbędzie się czwarte już szkolenie PRESENTING MEDICAL DATA & MEDICAL WRITING. Jest to szkolenie kompleksowo obejmujące proces publikacyjny ze szczególnym uwzględnieniem tematu pisania i redagowania artykułow medycznych w języku angielskim.

Metody klasteryzacji hierarchicznej w biologii

Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Genetycznego, przy współpracy Instytutu Oceanologii PAN i Sopockiego Towarzystwa Naukowego, zaprasza na drugą edycję trzydniowego kursu pod tytułem: Metody klasteryzacji hierarchicznej w biologii, w dniach 4-6 lutego 2010.

V Dzień Przedsiębiorczości UJ

Dni Przedsiębiorczości UJW tym roku będzie to już piąta edycja Dni Przedsiębiorczości UJ, które mają na celu promowanie innowacyjnej przedsiębiorczości wśród studentów, absolwentów, oraz młodych pracowników naukowych uczelni krakowskich. 25 listopada 2009 zapraszamy do Auditorium Maximum UJ na Dzień Przedsiębiorczości UJ pt. INTERNET-BIZNES: nowe trendy, zagrożenia, szanse, opinie, kierunek rozwoju.

123456789101112131415161718