ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Nocne Starcie Ekspertów w Sopocie

Sopockie Towarzystwo Naukowe zaprasza 29 maja 2009 roku na wieczorne spotkanie poświęcone Starciom Ekspertów.

Real-time PCR w diagnostyce medycznej

Warsztaty Real-time PCR w diagnostyce medycznej, odbędą się w dniach 15-16 czerwca 2009 na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Konferencja Mikrobiologia w medycynie, przemyśle i ochronie środowiska

Mikrobiologia w medycynie, przemyśle i ochronie środowiskaSekcja Mikrobiologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów, działająca przy Instytut Mikrobiologi, Biotechnologii i Immunologii Uniwersytetu Łódzkiego, ma zaszczyt zaprosić studentów, doktorantów, studenckie koła naukowe oraz młodych pracowników nauki do udziału w konferencji pt. Mikrobiologia w medycynie, przemyśle i ochronie środowiska, która odbędzie się w dniach 24-25 października 2009 roku w Łodzi.

Kurs: Metody klasteryzacji hierarchicznej w biologii

Odział Gdański Polskiego Towarzystwa Genetycznego, przy współpracy Sopockiego Towarzystwa Naukowego i Instytutu Oceanologii PAN, zaprasza na trzydniowy kurs pod tytułem: Metody klasteryzacji hierarchicznej w biologii w dniach 18-20 czerwca 2009.

Mikromacierze w badaniach klinicznych i molekularnej diagnostyce medycznej

Mikromacierze w badaniach klinicznychKonferencja pt. Mikromacierze w badaniach klinicznych i molekularnej diagnostyce medycznej, której celem jest przedstawienie możliwości oraz zastosowania metod mikromacierzowych, które w ostatnich latach rewolucjonizują diagnostykę cytogenetyczną odbędzie się 11 maja 2009 w Warszawie.

Polscy studenci w prestiżowym konkursie biologii syntetycznej

Już po raz drugi w historii studenci Uniwersytetu Warszawskiego stają do rywalizacji w prestiżowym międzynarodowym konkursie biologii syntetycznej iGEM. Realizując wakacyjny projekt badawczy zmierzą się z ponad 100 drużynami z całego świata. Ubiegłoroczny start zakończyli w gronie brązowych medalistów.

Relacja z drugich Warsztatów DNA - Encyklopedia Życia

DNA – Encyklopedia ŻyciaDrugie Warsztaty DNA Encyklopedia Życia poświęcone biotechnologii już za nami. Impreza ta, podobnie jak dwa lata temu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Łączną liczbę uczestników warsztatowych wykładów, pokazów i debat w całej Polsce szacuje się na cztery tysiące osób.

Kariera w farmacji - Warsztaty Rozwoju Umiejętności

Trzecia edycja warsztatów: Kariera w farmacji. Warsztaty Rozwoju Umiejętności. odbędzie się 25 kwietnia 2009. Ideą Warsztatów jest przekazanie Uczestnikom wiedzy, która pomoże im podjąć decyzje odnośnie swojej kariery oraz ułatwi przygotowania do podjęcia wymarzonej pracy.

W piątek ruszają Ogólnopolskie Warsztaty DNA - Encyklopedia Życia

DNA – Encyklopedia ŻyciaJuż w najbliższy piątek, 3 kwietnia 2008, rozpoczynają się Warsztaty DNA - Encyklopedia Życia. Jednocześnie w pięciu miastach - w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Poznaniu - będzie można zapoznać się zarówno z historią biotechnologii, jak i z jej najnowszymi osiągnięciami i wciąż prowadzonymi w tej dziedzinie badaniami.

Wszystko o biotechnologii - Warsztaty DNA - Encyklopedia Życia

DNA – Encyklopedia ŻyciaRuszyła już nowa strona internetowa tegorocznej edycji Warsztatów Naukowych DNA - Encyklopedia Życia. Znajdują się na niej informacje dotyczące programu i aktualności ze wszystkich miast biorących udział w imprezie, a jest ich w tym roku aż sześć. Impreza odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2009 równolegle w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Łodzi.

123456789101112131415161718