ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Dwa tysiące nowych studentów biotechnologii

Biotechnologia studenciBiotechnologia jest jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów. W roku akademickim 2005/2006 chętnych do studiowania biotechnologii było 11,7 tysięcy osób. Na studia przyjęto około 2000 kandydatów, co średnio oznacza 6 chętnych na jedno miejsce - podaje Rzeczpospolita.

II Zachodniopomorski Kongres Nauki

W dniach 7–9 grudnia 2005 w Szczecinie odbędzie się II Zachodniopomorski Kongres Nauki. Zostanie tam dokonany przegląd dorobku naukowego instytucji naukowych wyższych uczelni Szczecina, Koszalina oraz środowiska naukowego Euroregionu Pomerania w różnych dziedzinach wiedzy.

Konferencja *Jakość i prozdrowotne cechy żywności*

W dniach 24-25 maja 2006 w Warszawie organizowana jest XI Sesja Naukowa Sekcji Młodej Kadry Naukowej Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności p.t. "Jakość i prozdrowotne cechy żywności".

Spotkania w samo południe u Biotechnologów UJ

Na wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny odbędzie się, mający dużą popularność, cykl otwartych, popularnonaukowych wykładów. Na temat biologii molekularnej i biotechnologii będą mówić naukowcy tego najmłodszego wydziału na uniwersytecie.

Koła Naukowe Studentów Biotechnologii

Powstał nowy dział serwisu BioTechnolog.pl poświęcony kołom naukowych studentów biotechnologii z polskich uczelni. Celem jest przybliżenie szerokiej działalności tych niewielkich studenckich organizacji ;o)

Można stwierdzić, co naprawdę jemy

Dzięki opracowanej przez szczecińskiego doktoranta genetycznej metodzie badania żywności można wreszcie stwierdzić, co naprawdę jemy.

Branża farmaceutyczna i medyczna 2005*2006

pracaJuż po raz czwarty studenci i absolwenci akademii medycznych i wydziałów farmaceutycznych mogą skorzystać z najbogatszego w Polsce przewodnika po rynku pracy wydawanym przez firmę Communication Partners. Farmacja i medycyna to kierunki z przyszłością, a Branża Farmaceutyczna i Medyczna to publikacja dla wszystkich, którzy poważnie myślą o swojej karierze i szukają pracy lub praktyk.

Pracuj na nowo

Polacy coraz częściej szukają pracy przez Internet – sieć WWW musi więc stale dostosowywać się do rosnących potrzeb użytkowników. Na taką zmianę zdecydował się portal rekrutacyjny Pracuj.pl.

Nagrody dla młodych biotechnologów

Autorzy trzech nowatorskich prac magisterskich w dziedzinie biotechnologii zostali nagrodzeni w konkursie "Bądź liderem w świecie nauki w Polsce". Laureaci napisali prace nt. zwalczania próchnicy zębów, pleśni w zbożu i nowym zastosowaniu preparatów zastępujących krew.

VII Ogólnopolskie Seminarium Kół Naukowych Biotechnologii

assbW dniach 18-20 listopada 2005 na Uniwersytecie Wrocławskim ramach zjazdu Akademickiego Stowarzyszenia Studentów Biotechnologii odbędzie się VII Ogólnopolskie Seminarium Kół Naukowych Biotechnologii, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów "Przybysz" przy Instytucie Biochemii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

123456789101112131415161718