ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Bioinnowacje - wywiad ze zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu Najlepszy Projekt

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Zwycięstwo w poprzedniej edycji konkursu "Najlepszy Projekt = Bioinnowacje 2010" umożliwiło Grzegorzowi Gorczycy i jego zespołowi - Zbigniewowi Rafińskiemu i Mai Opatowicz podjęcie próby zrealizowania swojego pomysłu. Jak potoczyły się losy ich projektu i co wynieśli jego pomysłodawcy - wywiad z Grzegorzem Gorczycą, liderem zwycięskiego zespołu w konkursie "Najlepszy Projekt - Bioinnowacje kwiecień 2010".

Profesjonalne studia doktoranckie Bioinformatyka

Genomed Sp. z o.o., Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych oraz Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach podpisały umowę o współpracy w celu realizacji projektu "Interdyscyplinarna kadra akademicka na rzecz rozwoju gospodarki opartej na wiedzy". Najważniejszą częścią projektu jest utworzenie pierwszych w Polsce interdyscyplinarnych studiów doktoranckich Bioinformatyka prowadzonych przy współpracy jednostek akademickich, klinicznych, laboratoryjnych oraz biznesowych. Program wyróżnia merytoryczna specjalizacja w dziedzinie "Personal genomics", czyli badania genomów ludzkich w celach diagnostycznych.

Najlepszy Projekt - Bioinnowacje 2010

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Już po raz czwarty w Trójmieście w dniach 21-22 października 2010 odbędzie się konferencja w ramach projektu Bioinnowacje. Obok Bioinnowacji - Biotechnologia & Biznes odbywającej się we Wrocławiu, trójmiejska edycja konferencji - Bioinnovations International Summit stanowi jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Jego nowy, międzynarodowy charakter ma na celu wdrażanie nowych technologii na rynek polski jak i zagraniczny. Konferencja ta ma na celu promocję innowacji z dziedziny life-science, mogących rozwinąć polski potencjał naukowy.

BIOTECHNICA 2010

BIOTECHNICA 2008Firmy z sektora biotechnologii wybierają targi BIOTECHNICA jako platformę prezentacji nowych rozwiązań i nawiązywania kontaktów. W październiku (5-7 październik 2010) do Hanoweru przyjadą wystawcy i goście z całego świata, by spotkać się na międzynarodowej imprezie branżowej organizowanej przez Deutsche Messe.

Konkurs Fundacji Hasco-Lek rozstrzygnięty

Dr Edyta Dyguda-Kazimierowicz i mgr farm. Marcin Komar zwyciężyli w IV edycji konkursu Fundacja Hasco-Lek na najlepsze prace naukowe z zakresu farmacji przemysłowej. Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w trakcie międzynarodowej konferencji Bioforum, która odbyła się w Łodzi 20 maja 2010 r.

II Ogólnopolskie Warsztaty MIKROBIOT 2010

II Ogólnopolskie Warsztaty MIKROBIOT 2010 Mikrobiologia w Ochronie Zdrowia i Środowiska odbędą się w dniach 9-10 września 2010 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Wyprzedź dyplom - złap szansę na zawodowy sukces!

YOUNG AND SCIENCE COMPETITIONTegoroczna III edycja konkursu YOUNG AND SCIENCE COMPETITION po raz pierwszy ma charakter ogólnopolski i jest skierowana do wszystkich studentów IV i V roku oraz doktorantów wydziałów farmaceutycznych, lekarskich, biotechnologicznych i chemicznych. wszystkich uczelni w kraju. Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najbardziej ambitnych młodych naukowców, umożliwienie im odbycia płatnego stażu oraz zdobycia doświadczenia zawodowego w środowisku ekspertów z branży.

Jadalna szczepionka przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori - finał konkursu BioIDEA 2010

Konkurs BioIDEADwa miesiące trwały zmagania naukowców z obszaru life science w konkursie BioIdea. Zwycięzcą okazał się Pan Krzysztof Hinc z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z projektem: Jadalnej szczepionki przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori w oparciu o przetrwalniki Bacillus subtilis.

Konferencja Young Generation in BioBusiness

Konferencja Young Generation in BioBusiness to seria wykładów przybliży uczestnikowi problem zakładania własnej firmy biotechnologicznej czy też firmy typu spin off-spin out. Konferencja organizowana jest w ramach Międzynarodowych Targów BioForum 2010, 20 maj 2010, Łódź.

Poznano genom neandertalczyka

neandertalczykGenom neandertalczyka został wstępnie zsekwencjonowany po czterech latach przygotowań i prób. Dzięki temu sukcesowi lepiej poznamy nie tylko naszego wymarłego krewniaka, ale również nas samych. Wyniki badań ogłoszono w najnowszym numerze tygodnika Science.

Konkursu na stypendia L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki

1 maja 2010 rozpoczęła się kolejna, dziesiąta edycja konkursu na stypendia L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki przy wsparciu Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Europejczycy popierają biotechnologię

Eurobarometr, czyli badania opinii publicznej w UE, przeprowadzony w listopadzie i grudniu 2009r. pokazały opinie Europejczyków na temat biotechnologii, a także całej polityki rolnej Unii Europejskiej. Badania były przeprowadzane na zlecenie Komisji Europejskiej, a brała w nich udział grupa 1000 respondentów w każdym z 27 państw wspólnoty, także w Polsce.

Fundacja Synergy współorganizatorem projektu Bioinnowacje.pl

Biotechnologia i Biznes we WrocławiuJuż w najbliższą sobotę, 24 kwietnia 2008, we Wrocławiu odbędzie się konferencja Biotechnologia & Biznes. Skierowana jest przede wszystkim do młodych przedsiębiorców i studentów biotechnologii oraz nauk pokrewnych, którzy chcą zdobywać wiedzę na temat biznesu i możliwości rozwoju swojej kariery.

Nauka dla Biznesu - TEAM znaczy zespół

Zespół badawczy Katedry Biofizyki Ogólnej Uniwersytetu Łódzkiego przedstawi biologiczne właściwości i biomedyczne zastosowania dendrymerów podczas seminarium "Nauka dla Biznesu - TEAM znaczy zespół", które odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2010.

BIO Inventions wchodzi na NewConnect

Spółka BIO Inventions S.A. - dystrybutor produktów biotechnologicznych - zadebiutuje na rynku NewConnect 12 kwietnia 2010 roku. W styczniu br. Spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 0,5 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone głównie na budowę kanału dystrybucji produktów spółki Stem Cells Spin Sp. z o.o. oraz innych firm biotechnologicznych działających na polskim rynku.

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172