ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia i Biznes we Wrocławiu

Biotechnologia i Biznes we WrocławiuJuż w ostatni weekend kwietnia (24-25 kwiecień 2010) we Wrocławiu młodzi naukowcy i studenci biotechnologii będą mogli zdobywać cenną wiedzę na temat biznesu i możliwości rozwoju swojej kariery. Tegoroczna konferencja kontynuuje działanie podjęte w zeszłym roku przez grupę studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki współpracy z firmą pro-science.eu wydarzenie przybrało jeszcze bardziej profesjonalny charakter. Jednocześnie dzięki współpracy z licznymi partnerami opłata za udział w wydarzaniu ma charakter symboliczny.

Pozyskiwanie funduszy dla przedsięwzięć biotechnologicznych - BioForum 2010

Bio Forum 2009Z myślą o firmach biotechnologicznych oraz start-up, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, na BioForum będzie zorganizowany prestiżowy panel Fund Raising for biotech enterprises in Central European Region. Poszczególne prezentacje w ramach tego bloku poprowadzą wysokiej rangi specjaliści z zakresu strategii pozyskiwania funduszy sektora biotechnologii i life science.

Kurs analizy filogenetycznej

Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Genetycznego, przy współpracy Instytutu Oceanologii PAN oraz Sopockiego Towarzystwa Naukowego, organizuje kurs analizy filogenetycznej w dniach 13-15 maja 2010 r.

I Ogólnopolska Konferencja Studentów Biofizyki

I Ogólnopolska Konferencja Studentów BiofizykiI Ogólnopolska Konferencja Studentów Biofizyki będzie miała miejsce 15-16 maja 2010 roku na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Skierowana jest przed wszystkim studentów z kierunku Biofizyka, oraz kierunków pokrewnych takich jak Biofizyka molekularna i medyczna, Fizyka medycznej, Fizyka biomedyczna, Inżynieria biomedyczna i inne.

BioForum 2010 miejscem wręczenia nagród laureatom konkursu Fundacji Hasco-Lek

Bio ForumKonkurs Fundacji Hasco-Lek jest otwarty na prace doktorskie i magisterskie, których tematyka koncentruje się na nowych odkryciach i innowacjach, mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i przemysłach pokrewnych. Jedyny tego typu konkurs daje szansę na zwycięstwo i promocję dorobku autorom najlepszych prac z zakresu farmacji, biotechnologii, medycyny, chemii oraz dziedzin o podobnym profilu.

Otwarte Warsztaty Naukowe DNA - Encyklopedia Życia 2010

DNA – Encyklopedia ŻyciaJuż 9-11 kwietnia 2010 na ursynowskim kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w budynku przy ul. Ciszewskiego 8 odbędzie się trzecia edycja otwartych warsztatów naukowych "DNA Encyklopedia Życia". Wydarzenie objął swoim Patronatem Jego Magnificencja Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański. W programie przewidziana jest seria wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez uznanych naukowców, która pozwoli przybliżyć tematykę biotechnologii i nauk biomedycznych każdemu z odwiedzających. Ciekawi świata będą mogli sami uczestniczyć w pokazowych eksperymentach, a także wygrać atrakcyjne nagrody. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Konkurs BioIDEA

Konkurs BioIDEACelem konkursu BioIDEA jest wyłonienie najlepszej koncepcji dotyczącej rozwinięcia projektu (pomysłu) związanego z badaniami naukowymi, wynalazkami, innowacyjnymi pomysłami, produktami i inicjatywami dotyczącymi branży life science (nauki przyrodnicze), który może dysponować potencjałem komercyjnym.

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem PracyBiuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego, Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Samorząd Studentów Wydziału Biologii, Biuro Karier Wydziału Zarządzania. zapraszają na XIV edycję Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy, które odbędą się w dniach 21-22-23 kwietnia 2010 w Warszawie.

Szkolenie: komercjalizacja, marketing innowacji technologicznych, ochrona własności intelektualnej

CITTRU zaprasza pracowników jednsotek naukowych na trzydniowe - 17-19 marca 2010, bezpłatne szkolenie z zakresu komercjalizacji, marketingu innowacji technologicznych oraz ochrony własności intelektualnej.

Potencjał BIOTECH Europy Środkowej - BioForum 2010

Bio Forum 2009W tegorocznej edycji BioForum za jeden z głównych celów postawiono sobie skupienie się na potencjale i perspektywach rozwoju sektora BioTech krajów Europy Środkowej. W tym celu w jednym z bloków wykładowych 10 ośrodków biznesowych odpowiedzialnych za rozwój biotechnologii w poszczególnych Krajach zaprezentuje potencjał BioTech Europy Środkowej.

Zgoda na uprawę ziemniaka GMO w krajach UE

Komisja Europejska zgodziła się na uprawę w krajach UE modyfikowanego genetycznie ziemniaka Amflora. Jednocześnie zapowiedziała, że kraje będą miały więcej swobody we wprowadzaniu zakazu upraw GMO. Decyzją Komisji oburzeni są ekolodzy z Greenpeace.

Rozwój biznesowy ośrodków badawczo-rozwojowych Regionu Europy Środkowej

Bio Forum 2009Już niespełna 100 dni pozostało do BioForum. To jedyna Środkowoeuropejska Impreza ukazująca potencjał badawczo-rozwojowy Polski i Regionu. Prezentacja projektów B+R ze środowiska naukowego od lat koncentruje uwagę nie tylko firm biosektora poszukujących innowacyjnych rozwiązań, ale również farmaceutycznych koncernów. BioForum stanowi także unikalną międzynarodową platformę prezentacji usług badawczych dla biosektora, które są oferowane nie tylko przez firmy, ale głównie przez uczelnie oraz instytuty naukowe.

LAB-ALL.COM - z myślą o branży laboratoryjnej - art. promocyjny

LAB-ALL.COMPlatforma LAB-ALL.COM wystartowała 3 miesiące temu i od samego początku znalazła uznanie w kręgach osób związanych z branżą laboratoryjną, o czym mogą świadczyć dynamicznie rosnące z tygodnia na tydzień statystyki oglądalności. Cały portal został stworzony z myślą o ludziach, firmach oraz instytucjach naukowo - badawczych w celu dostarczenia im profesjonalnego miejsca do wymiany informacji i doświadczeń, a także realizacji procesów biznesowych.

Zachodnioeuropejskie firmy zainteresowane potencjałem BioSektora Regionu Europy Środkowej

Bio Forum 2009Na trzy miesiące przed BioForum 2010 szereg zachodnioeuropejskich firm jest zainteresowanych współpracą i rozwojem biznesowym w sektorze biotechnologii, farmacji oraz life science w Regionie Europy Środkowej. Dotychczas swój udział w imprezie potwierdziło ponad 70 wystawców z całego świata, a liczba ta dynamicznie wzrasta.

Selvita oficjalnym partnerem CLC bio

selvitaKrakowska innowacyjna spółka Selvita została oficjalnym partnerem firmy CLC bio - wiodącego na świecie dostawcy kompleksowych rozwiązań bioinformatycznych.

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172