ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konkurs Biotechnologia - potęga genu

Biotechnologia - potęga genuRuszył konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Biotechnologia - potęga genu. Jego celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu biotechnologii wśród młodzieży oraz pobudzanie wśród uczestników kreatywnego myślenia. Zadaniem uczestnika będzie stworzenie plakatu, animacji lub modelu przestrzennego o szeroko pojętej tematyce biotechnologicznej.

Apel rolników do Parlamentu RP w sprawie ustawy o GMO

My rolnicy reprezentujący m.in. Polski Związek Producentów Kukurydzy, Stowarzyszenie Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa, Zamojskie Towarzystwo Rolnicze, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych oraz Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego domagamy się kompleksowego uregulowania prawnego kwestii GMO, w szczególności w zakresie możliwości uprawy dopuszczonych na poziomie Unii Europejskiej odmian roślin genetycznie zmodyfikowanych.

Targi EuroLab 2010 już w marcu - sprawdź wyjątkowe punkty programu

Targi EuroLab 2007Szanse i wyzwania związane z biopaliwami, certyfikowane warsztaty na temat metrologii chemicznej, dzień kariery, a także wyjątkowa konferencja przygotowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP - to tylko niektóre punkty wyjątkowego w tym roku programu Targów EuroLab. XII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych odbędą się w dniach 3-5 marca 2010 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Nowa edycja Amgen Scholars Europe Programme

Rozpoczęła się kolejna edycja programu Amgen Scholars, dzięki któremu polscy studenci będą mieli szansę wziąć udział projektach badawczych na prestiżowych zagranicznych uczelniach m.in. w Cambridge.

BioForum 2010 - już ponad 50 innowacyjnych projektów B+R!

Bio Forum 2009Na cztery miesiące przed rozpoczęciem BioForum 2010 zostało zgłoszonych ponad 50 nowych projektów badawczo-rozwojowych pochodzących głównie z krajów Europy Środkowej. Obok polskich, zostaną przedstawione projekty z Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech. Tematyka innowacyjnych pomysłów biotechnologicznych zaprezentowanych przez naukowców rozciąga się od substancji aktywnych, potencjalnych leków przeciwnowotworowych aż po bioinżynierię środowiska.

Kilka dodatkowych dni na zgłoszenia do Bio Business School

Organizatorzy Bio Business School - cyklu bezpłatnych szkoleń, które odbywać się będą w dniach 31 stycznia - 6 lutego 2010 w gdyńskim PPNT, zdecydowali się przedłużyć termin składania zgłoszeń do 15 stycznia, na prośbę części kandydatów. Mogą z tego skorzystać także inne osoby.

Szkolenie Proper Medical Writing 2010

W dniach 26-27 lutego 2010 w Krakowie, w ramach projektu Proper Medical Writing odbędzie się czwarte już szkolenie PRESENTING MEDICAL DATA & MEDICAL WRITING. Jest to szkolenie kompleksowo obejmujące proces publikacyjny ze szczególnym uwzględnieniem tematu pisania i redagowania artykułow medycznych w języku angielskim.

Park i Inkubator LifeScience w Krakowie

22 grudnia 2009 w Krakowie odbyła się oficjalna Inauguracja Parku i Inkubatora LIFESCIENCE. Inwestycja prowadzona przez Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI) potwierdza, że Małopolska konsekwentnie realizuje plan stworzenia najsilniejszego ośrodka bio-biznesu w Polsce i Europie Środkowej.

Eurobiotech 2010

eurobiotech 2008Kongres Central European Congress of Life Sciences Eurobiotech 2010 odbędzie się w dniach 20-22 września 2010 w Krakowie. Tematem przewodnim Eurobiotech 2010 będzie tak zwana biała biotechnologia, czyli szeroko pojęta biotechnologia przemysłowa.

Genetyczne uprzedzenia do biotechnologii w Polsce czyli zagrożenia dla GMO

W Polsce wydaje się około 0,7% PKB na badania i rozwój. Brakuje powszechnie elementarnej wiedzy o istocie biotechnologii, na której współcześnie budowane są konkurencyjne gospodarki żywnościowe i rolne.

Otwarcie Parku LifeScience Kraków

Jagiellońskie Centrum Innowacji oficjalnie otwiera w Krakowie pierwszy obiekt unikatowego na skalę środkowo-europejską Parku LifeScience. Spółka PM Group była zaangażowana w projektowanie i realizację całej biotechnologicznej inwestycji.

Rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji Bio Business School

Od 31 stycznia do 6 lutego 2010, w gdyńskim PPNT trwać będzie kolejna edycja Bio Business School. 7-dniową sesję bezpłatnych szkoleń poprowadzą najlepsi trenerzy z Polski i zagranicy.

Pierwsze kroki w komercjalizacji wiedzy naukowej - art. promocyjny

Centrum Transferu Technologii Politechnika KrakowskaRozwój gospodarczy współczesnego świata jest w znacznej mierze oparty na rozwoju nauki i wprowadzanych innowacjach. Przedsiębiorstwa coraz bardziej nastawione są na podnoszenie własnej konkurencyjności poprzez wprowadzanie innowacji i nowych technologii, technologii w dużej mierze powstającej w uczelniach wyższych. Dlatego Politechnika Krakowska kładzie coraz większy nacisk na transfer innowacji do przemysłu oraz komercjalizację wyników badań wypracowanych przez naukowców. Problem polega jednak na tym, by odpowiednio przygotować do tej roli naukowców, aby potrafili rozpoznać potrzebę rynku i właściwie wycenili swoją wiedzę.

The role of adjuvants in vaccine development - dr Zbigniew Janowicz

Po spotkaniach z naukowcami-praktykami biznesu akademickiego prof. Chrisem Lipinskim oraz prof. Johnem Martinem i wrześniowym seminarium z udziałem ekspertów Europejskiego Urzędu Patentowego, odbędzie sie na wykład: The role of adjuvants in vaccine development, który poprowadzi dr Zbigniew Janowicz. Na spotkanie, dnia 15 grudnia 2009, zaprasza główny organizator - działające na Uniwersytecie Jagiellońskim - Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

UCB Pharma Private Business Meeting Room na BioForum 2010

UCB Pharma dołącza do grona firm obecnych na BioForum 2010. W trakcie trwania imprezy UCB Pharma będzie miała zorganizowany Private Business Meeting Room. To prestiżowe, specjalne miejsce będzie przygotowane w celu odbywania bezpośrednich spotkań z zaproszonymi przez koncern gośćmi a także uczestnikami BioForum 2010.

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172